128l-ATW-M

Sprzęt:

oświetlenie LED (paski oraz diody power led) łącznie ok 80W, ale zredukowane doświadczalnie bo było za mocne
filtracja Eheim 2213 + JBL e901
CO2 z butli + atomizer

Roślinność:
tył (od lewej): pogostemon erectus, rotala rotundifolia, didiplis diandra
środek: blyxa japonica, Staurogyne repens, hygrophila pinnatifida, alternanthera reineckii mini, Pogostemon helferi
przód: Micranthemum monte carlo, Hemianthus callitrichoides Cuba, glossostigma elatinoides, riccia fluitans

Zwierzęta:
rak patzcuaro cambarellus sp. orange, neon simulans, razbora hengela, otocinclus affinis, ślimaki military helmet, ślimaki anentome helena, krewetki red cherry, krewetki amano

Nawożenie:
MAKRO: Sole gotowe Blue-Line, Makro osobno Azot i Fosfor, Potasu mam wciąż bardzo dużo ponad 35 ppm, podobnie MG ok 8 ppm więc nie podaję
MIKRO: Rozpuszczony Intermag Plus + Chelat Fe żelaza 13% HEEDTA

Opis: Jest to mój pierwszy zbiornik założony w lutym 2015r i od tego czasu wciąż w nim grzebię i zmieniam co się da i co się nie da :) wciąż są z nim problemy z glonami nie poradziłem sobie z krasnorostami, ale hobby jakim jest akwarystyka jest absolutnie wspaniałe dlatego wybaczam mu wszystko :) i uczę się dalej.....
Załączniki
IMG_3064.JPG
po 11 msc od zalania
IMG_3074.JPG
po 11 msc od zalania
IMG_3088.JPG
po 11 msc od zalania

Re: 128l-Bastion-Maciej

Fajne akwarium. Naprawdę jeśli to jest Twoje pierwsze akwarium to stanowczo gratuluję. Ja chyba jak większość przeszedłem przez większość własnych produkcji o różnym stopniu innowacji i głupoty. Człowiek cały czas się uczy, czasem wychodzi lepiej czasem gorzej, ale serio mówiąc jest fajnie. Powodzenia w dalszym prowadzeniu.

Dzięki za miłe słowo :)
Ja wciąż w nim grzebie, mam problemy z glonami. Wciąż wymyślam i eksperymentuje z nawożeniem, światłem, obsadą, roślinami, filtracją.
Jeden wielki poligon i szykuje się do restartu bo ilość głupoty o której piszesz przy pierwszym zbiorniku i tzw. innowacji przekroczył skalę :)

Tak cel na ten rok wystartować conajmniej w jednym konkursie z conajmniej jednym zbiornikiem :) tak zapoznawczo :)
W tym celu już zrestartowałem zbiornik i chciałbym skonsultować jego potencjał tylko nie wiem czy to na forum,
czy na pierwszym spotkaniu klub akwarystów w peHa68, którego jeszcze nie ma? :) hehe

Napiszę tylko, że chciałem przygotować swój pierwszy zbiornik w stylu Iwagumi i już wiem, że nie jest to łatwe hehe

Myślę, że powinniśmy Marcin założyć ten wątek o którym rozmawialiśmy coś ala grupy IAPLC z FB, by była ukryta i tylko dla zalogowanych uczestniczących w życiu forum.
Tam wrzucać aranżacje i dzielić się uwagami...
Ja lubię czasem zjebkę konstruktywną dostać i jakieś uwagi...

Update:
Było Iwagumi i był start w IAPLC zgodnie z planem oraz realizacja celu być w TOP500 ;) było 497 hehe.
Zdjęcie konkursowe wrzucę pózniej, a teraz dołożyłem kilka roślin, małe roszady i radosna twórczość do restartu ;)

Dzień 206 (sorki za jakość fotka z telefonu)
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: 128l-ATW-M

@Marcin szacun za prowadzenie zbiorników zdalnie :)

Szklany skimmer super tylko przeszkadza mi ze odstaje dość daleko od szyby i w przeciwieństwie do normalnej szklanej rurki zasysajacej rzuca się w oczy.

128l-ATW-M

Na IAPLC 2017 będzie baniak który dopiero zostanie sklejony ;) nie będzie to baniak stricte konkursowy, ale napewno w klasycznym stylu Nature. A skala z króla Lwa z racji deficytu czasu jeszcze chwile postoi ;) ćwiczę na niej "Sozo Haishoku" czyli zmiana w układzie roślin w funkcjonującej kompozycji Iwagumi :) to z Aquajournala hehe ;)

128l-ATW-M

Aktualizowanie zbiorników w wątku na forum ma jedna bardzo fajna zaletę w dowolnym czasie z dowolnego miejsca możesz prześledzić swoje postępy (lub ich brak :) jako aquascaper :)

Fotka konkursowa IAPLC 2016
Obrazek

i dzisiaj (tylko fotka telefonem :/ ) wiec oceniamy jedynie aranżacje :)

Obrazek

ujęcia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: 128l-ATW-M

Na ten moment robię eksperyment bo już nie mam takiego ciśnienia i od 2 tyg dawkuje 1xATW (makro, sok z gumijagod, nawóz peHa68 jak go właściwie nazwaliśmy? :) 1xmATW (mikro jw:) + 1,5ppm NO3 z KNO3 a wiec z 1ppm K + 0,25 ppm Mg, a od tygodnia świece Razorem na 50% który pobiera 38W z sieci (zmierzone watomierzem) przez 8h. Generalnie chcę dojść do granicy świecenia i nawożenia przy której zachowuje wzrost roślin, ale nie ma glonów na skałach (lean dosage), podmieniam co tydzień 50% na kran + bakterie microbe + gravel cleaner od Marcina i krasnorosty zostały ostatnie już tylko na skałkach, a klarowność baniaka jest wyśmienita poniżej fotka przez cała szerokość akwarium czyli 80 cm widok na przedpokój ;)

Obrazek

ta przejrzystość to jest to co zawsze mnie zachwycało w NA (Nature Aquarium) np w sklepie peHa68 :) a nawozy "ATW" uważam za najlepsze jakie do tej pory używałem (przy aranżacji Iwagumi uważam ze można zredukować dozowanie o 50 a nawet 75%) eksperyment w toku....