Gięcie gałęzi

Witam,

Nie wiem czy umieszczam ten temat w dobrym miejscu forum ale chyba to jest najlepsze.
W ostatnim czasie dwukrotnie w necie usłyszałem o nowej, dla mnie, technice obróbki gałęzi (i cienkich korzeni?). Polega ona na wygotowaniu gałęzi przez co one miękną i są bardziej plastyczne, można je wyginać na różne sposoby. Jak się domyślam po wystygnięciu gałęzie zachowują nowy kształt :) Ciekawe, nie? Może więcej osób nie słyszało o tej technice stąd mój post.
Ten sposób obróbki zastosował np. Takayuki Fukada w swojej zwycięskiej pracy z zeszłorocznego IAPLC 2015. Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu techniką?
Pozdrawiam

Skoro w stolarstwie wykorzystuje się

Skoro w stolarstwie wykorzystuje się tę właściwość gorącej pary wodnej do modelowania krzywizn to naturalne, że wilgoć i ciepło pozwalają to robić z gotowanymi gałązkami  - problemem jest jedynie naturalna kruchość niektórych gatunków drewna.

Trzeba będzie potestować to rozwiązanie

Trzeba będzie potestować to rozwiązanie na małych cienkich gałązkach korzeni Red Moor Wood, a jeśli będzie działać to muszę poszukać metody na gotowanie metrowej długości korzeni.

Takie przygotowywanie korzeni będzie możliwe tylko dla konkursowych aranżacji i to we własnym zakresie bo czasochłonność tego procesu i praca jaką trzeba wykonać wywindowało by cenę takiego materiału do bardzo wysokiego poziomu.
Administrator forum http://peha68.pl/forum