[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 370: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 370: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5369: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3952)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5369: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3952)
Wyskakiwanie ryb z akwa - Nature Aquarium Forum

Wyskakiwanie ryb z akwa

Bardzo podobają mi się zbiorniki peha68. Ich cechą wspólną jest to - że są zbiornikami otwartymi, woda jest dość wysoko. Efekt wizualny takiego zbiornika jest  super. Podobnie robię u siebie, tylko mam mały problem z wyskakiwaniem raz na jakiś czas jakiejś rybki.

Moje pytanie brzmi, jak radzicie sobie z wyskakiwaniem ryb? Jest na to jakiś patent, czy po prostu trzeba się z tym pogodzić.

Ja się pogodziłem :/ co

Ja się pogodziłem :/ co jakiś czas wyskoczy ryba lub krewetka i co ciekawe najczęściej kiedy jestem w pobliżu wtedy ją siup z powrotem do akwarium :)

Niestety też bardzo podobają mi się te zbiorniki i niestety nie znam na to patentu poza dobieraniem obsady z zasady pływającej w środkowej i dennej części zbiornika jak np. neony

No masz rację neony jakoś

No masz rację neony jakoś mi nie wyskakują, ale razbora klinowa wyskoczyła już trzecia. Z krewetkami to pewny nie jestem ale raczej nie wyskakują bo trupa jeszcze żadnego nie znalazłem, ale doliczyć się ich w akwa graniczy z cudem.

Planuje zrobienie dużego zbiornika w optiwhite i bardzo nie chciałbym go szpecić jakąś szybą doklejaną przy krawędzi bo tylko to przychodzi mi do głowy.

Czasami też zaczynam się zastawiać nad akwarium Glossy Aquaela - też bardzo ładne zbiorniki tylko nie są w optiwhite...

Cześć, akwarium otwarte, które dopiero jest

Cześć,

akwarium otwarte, które dopiero jest zarybiane dobrze jest na początku zabezpieczyć układając ekierki w każdym narożniku. Ryby, które dopiero się aklimatyzują są zestresowane i kiedy dopływają do narożnika, który jest dla nich miejscem bez wyjścia potrafią wyskoczyć. Oczywiście, właśnie na tym pierwszym etapie wskazane jest obniżenie poziomu wody, co też utrudni rybom ewakuację z akwarium ;)
Często do wyskakiwania ryb dochodzi kiedy je coś wypłoszy, na przykład inne ryby, które na nie polują, lub właśnie taki drapieżnik, który polując wyskoczy za inną rybą.
Administrator forum http://peha68.pl/forum

Trzeba mieć też na względzie

Trzeba mieć też na względzie zupełnie naturalne przyczyny takich zachowań - są takie gatunki które uwielbiają wyskakiwać ponad lustro wody. Kto hodował dania malabarskie, tęczanki, szczupieńczyki, cierniooczki, lobeo, a nawet popularne mieczyki wie o czym mowa... Właściwie większość ryb akwariowych ma czasem taką potrzebę... ;)

pielegnica pawiooka

Skoro pielęgnica potrafi tak skakać

Skoro pielęgnica potrafi tak skakać to zastanawiam się jak będzie z paletkami które chciałbym trzymać w tym nowym dużym zbiorniku. Bo jednak jak wyskoczy neon czy razbora to nie będzie tak szkoda jak gdy samobójstwo popełni paletka.

- raczej do skocznych one

- raczej do skocznych one nie należą ale z uwagi na olbrzymią płochliwość może mieć miejsce taka sytuacja. Gdy mój ojciec je hodował a ja byłam mała - bywało, że po moim gwałtownym pojawienie się przed akwarium dyskowce tłukły głową w pokrywę, a baniaczek mały nie był (900l)

Dzięki za info. Sam mam

Dzięki za info. Sam mam małą córeczkę która też lubi robić kuku do akwarium, więc może być u mnie podobnie. Coraz bardziej zastanawiam się nad opcja aquael glossy. Chyba że ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje...?

Re: Wyskakiwanie ryb z akwa

niestety, nie radzimy sobie, wyskakiwanie ryb i krewetek jest wliczonym ryzykiem.

suszki krewetek zbieram z podłogi regularnie (kilka tygodniowo), a co silniejsze, np. amano potrawią nawet cały salon przejść o własnych siłach.

ryby najczęściej wyskakują kiedy jest ruch w domu/salonie, więc jest szansa usłyszenia że ktoś (większy) wyszedł na spacer. mam jedną kosiarkę recydywistkę, zwiewała z baniaka już 3-krotnie, żyje do dzisiaj.
Pozdr, Marek

Re: Wyskakiwanie ryb z akwa

W słodkim nie miałem za wiele przypadków teleportacji z baniaka ale przy morskim już bolało szczególnie raz, gdy kot złapał red dragona mandaryna po czym dostał paraliżu i było bieganie po weterynarzach o 2 w nocy. Oczywiście najpierw było hasło, że kot dostał kijem więc zagroziłem, że jak gość nie przestanie to sam dostanie! Teoria z rybką wypłynęła rano po tym jak dragon został znaleziony nagryziony.

Rozwiązaniem okazało się... oświetlenie noce! Jak ręką odjął.