Ślimaki w filtrze

Cześć!

Dzisiaj postanowiłem przeczyścić filtr mechaniczny Unimax 250. Po otwarciu wewnątrz miałem plagę ślimaków :( Malucieńkie ślimaczki... wszędzie...

Co ew mogę z tym zrobić? Ślimaki mam w akwarium od początku - pewnie przytargałem z jakąś rośliną kupioną.

Czy jest jakiś skuteczny sposób na pozbycie się ślimaków z akwarium? :)

Wielkie dzięki za wszelkie porady.

Michał

Re: Ślimaki w filtrze

W każdym zbiorniku trzymam po 2 Helenki i niechciane ślimaki pod kontrola dobrze bo nie ruszają Mimitary Helmet wcale a Hornet'a chyba jednego zjadły albo sam się eksmitował z muszli, ucztują rownież jak coś większego padnie ale same raczej nie zrobią niczemu krzywdy. W każdym razie korzyści przewyższyły ryzyka ;) Helenki zakopują się w substracie ale nie ma to kompletnie żadnego znaczenia bo sa zwyczajnie za małe :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Ślimaki w filtrze

Musimy w końcu zadobyć ten preparat nemaslug (pasożyt mięczaków) ...producent się odgrażał że na wiosnę będzie...a u lato prawie i nie odzywają się...
U mnie Helenki padają dość szybko, ale swoją robotę robią.
Teraz po prostu usuwam niechciane ślimaki, a zadobyłem nowe, różowe zatoczki i akurat te mi się podobają i ładne zielenice jedzą...