Lista ogolnie dostepnych materialow "skalnych" pod dekoracje.

Witam
Przeszukalem siec za kamieniami do akwarium. Jest wiele opini oraz glowna ze jezeli po polaniu ostem nic nie syczy nic sie nie pieni to kamien sie nadaje co rowniez jest naciagana opinia.

Przy moim pierwszym szkielku padl wybor na kamien drzewiasty, ktory juz mi sie opatrzyl. Przymierzam sie do postawienia corce kostki 30x30x30, z tego co wiem jest jeszcze serpentynit. Pomijam kamienie z wyzszej polki typu dragon, grey stone itp...

Chcialbym sie zaopatrzyc w kamien w lokalnych skladach ogrodniczych jednak nie wiem czego szukac. Dopiszcie prosze swoje opcje. Uwazam ze sa pewne zalety: mozna za 50zl nakupic sporo gruzu i jest wtedy z czego wybierac.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Lista ogolnie dostepnych materialow

Z kamieni ogrodniczych mogę polecić serpentynity oraz lavę.
Obydwie miałem w akwariach i nie sprawiają one problemów.
Co do innych, no cóż tak naprawdę wszystko możemy wsadzić do akwa bo prawie każdy kamień zmienia parametry w większym lub mniejszym stopniu tyle żem usimy to wziąć pod uwagę i wiedzieć jakie i iak te parametry zmienia przy podmianach.
Jedne co ja biorę pod uwagę to walory estetyczne i czy dane skały bedą pasowały to mojej koncepcji, z resztą raczej można sobie radzić ;)