Re: Skrętnice

Update:
Po 10 dniach skrętnice w odwrocie.
Co zrobiłem:
- węgiel w filtrze
-7h świecenie
- mineralizator (gH-15)
- algin pond wg zaleceń na etykiecie. (podwójna dawka)
Bardzo dziękuję za pomoc Marcin Bielak :)
Teraz został mi jeszcze problem z krasnalami, ale myślę, że jestem na dobrej drodze patrząc na efekty.
Załączniki
PA312127.JPG
PA312126.JPG
PA312125.JPG
PA312123.JPG

Update.
Na dzień dzisiejszy wydaje się, że walka z glonami została wygrana. W prawdzie są jeszcze miejsca, które wymagają specjalnej troski, ale reszta cieszy oko. Sorki za jakość, ale kalkulator mi się popsuł :)
Załączniki
IMAG0361[1].jpg
IMAG0359[1].jpg
IMAG0357[1].jpg
IMAG0354[1].jpg

Witam!
Wiem, że wątek starawy ale nie chcę tworzyć nowego tematu bo problem ten sam czyli Spirogyra.
Pojawiła się jakiś miesiąc temu i nie odpuszcza. Baniak dojrzały, w czerwcu stuknie roczek.
Wcześniej nie było problemów z glonami, sporadyczne nitki po przycince.
Akwa 112 litrów, bazalt oraz substrat tropica., dwa korzenie red moor i kamienie scenery stone.
Belka Led 48W przy czym całą mocą świecę tylko 3h, reszta dnia 32W ( 11h ), filtr unimax 250, butla co2.
Nawożenie bez zmian Vimi All In One, akwarium praktycznie bezproblemowe. Przycinki co 2-3 tygodnie.
No i nagle spiro???Parametry No3 15, PO4 0,5, GH 7, KH 6, PH 6.8-7.
Jedyne co zrobiłem w akwa, to regularnie zacząłem wyciągać kamienie scenery stone aby mieć więcej przestrzeni na nowe rośliny.
Wyciągając kamole sukcesywnie spadało KH i GH bo wiadomo, że scenery zatwardzają wodę.
No i tak teraz sobie myślę, czy wyciągając kamienie, tym samym obniżając KH nie obudziłem potwora:)
Leje tylko kranowit który ma kh4, także kamienie sporo zatwardzały wodę bo po zalaniu i do czasu wyciągania kamulców kh i gh były równe 10. W pewnym momencie przy mocnym gazowaniu KH było nawet 5. Tak się zastanawiam czy wrzucenie paru kamoli do baniaka by coś pomogło. Podniesienie KH i GH może spowolni spiro ( jak piszecie lubi miękką wodę ) Nie chcę stosować algin ponda bo mam amanki których mi szkoda. Zastanawiam się czy wyciągając kamienie i tym samym obniżając kh wody nie stworzyłem dogodnych warunków dla tego glona. Wiem, że przyczyn może być wiele ale nic innego nie przychodzi mi do głowy?