Zbyt wysokie KH. Dlaczego?

Witam,
Mam problem ze zbyt wysokim KH w akwarium naturalnym. Wartości wody NO3 0, PH 7.2 GH 10 KH 10. Jest to baniak ADA 60P. Filtracja Eheim Ecco Pro 300 z Seachem Matrix 250ml, 2 litry Bio rio i 100 ml Purigenu. Mialem wegiel Seachem Carbon ale gdzies doczytalem ze moze podnosic KH i obnizac poziom zelaza wiec wyjalem go. Nawozenie Brighty K 3ml dziennie green brighty step 2 rowniez i green bright light 3ml co 2 dni. Nawoze dziennie takze 2 krople Ada Eca bo poziom FE to okolo 0.1. Lalem takze ostatnio easy carbo ale nieregularnie. Podmiana co tydzien czyste RO i wtedy KH troszke spada ale po kilku dniach ponownie wzrasta i przed podmiana ma za zwyczaj poziom kolo 10. Ciezko przez to jest mi obnizyc ph do zadanego poziomu okolo 6.5. Podobno Brighty K podnosi kh takze wiec moze przejsc nalezy na Brighty K Neutral albo zastosowac be Soft?
Dzieki za pomoc.
P.s. w akwa mam także około 7.5 kg Seiryou Stone.

Re: Zbyt wysokie KH. Dlaczego?

Rozumiem. A możecie mi podpowiedzieć, ktore kamienie z kolekcji ADA nie wplywaja na twardosc wody? Mialem kiedys Yamaya Stone ale dzis sa niedostepne. Jak jest z Manten Stone lub Kei albo Sado-Akadama Stone?
Ok dokopalem sie do artykulu, ze Manten Stone jest ok.