Akwarium w stylu naturalnym – 244L

2020-06-02ADA i Do!aqua, Blog, Nasze Realizacje, Oase, Seachem

Dzień 70 – Akwarium w stylu naturalnym

Klasyczne akwarium w stylu naturalnym. Od założenia mięły ponad dwa miesiące. Serwis takich akwariów to czysta przyjemność, szczególnie, że w czasie pandemii akwarium było pod opieką właściciela, który wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywał sam. Rośliny pięknie się rozrastają, a sam start przebiegł bez większych problemów.

 

 

Wymiary akwarium mogą wydawać się dziwne, ale wynikają z tego, że zbiornik został przeniesiony z innego domu w trakcie przeprowadzki. W starej lokalizacji aranżację można było oglądać z dwóch stron, gdyż stał między ścianą, a słupem i oddzielał schody od salonu.

 

 

W nowym miejscu akwarium prezentuje się znacznie ciekawiej. Biała cegła i całe otoczenie akwarium sprawia bardzo przyjemne wrażenie. W stosunku do starej lokalizacji zaszły dwie zmiany. Oświetlenie zostało zmienione na lampę ADA Solar RGB. Drugą rzeczą jaką zmieniliśmy to filtr. Teraz pracuje tu OASE Biomaster 600 Thermo. Tego typu akwarium w stylu naturalnym jest doskonałą dekoracją takiego, dość ascetycznego pomieszczenia.

 

 

Dzień 1

Akwarium zostało przywiezione z przygotowaną wcześniej aranżacją z korzeni Red Moor Wood oraz z czarnej lawy. Na miejscu wsypane zostało podłoże DarkSoil i posadzone rośliny. Od razu podłączyliśmy zestaw CO2 z dyfuzorem Aquario NEO Diffiser L. Dozowanie CO2 jest regulowane przez komputer Macro Aqua pH T2.

Od startu podawane były automatycznie nawozy Seachem, za pomocą dwóch dozowników nawozów Jebao Doser 3.4.

 


 

 

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303