Artykuły

2015-11-03

Zapraszamy do przeczytania naszych artykułów na tematy  związane z akwarystyką naturalną i roślinną.

Jeśli uważacie, że jakiś temat związany z akwarium naturalnym jest interesujący, a nie został jeszcze przez nas poruszony prosimy o kontakt.

Aklimatyzacja w akwarium

Aklimatyzacja w akwarium to proces, który minimalizuje stres zwierząt podczas wpuszczania ich do wody o parametrach odmiennych do tych z których pochodzą. Jak powinna przebiegać aklimatyzacja w akwarium?

Akwarium naturalne dla początkujących

Zakładając akwarium można popełnić wiele błędów stosując się do rad akwarystów z różnego rodzaju forów, czy facebooko'wych grup akwarystycznych. Poznaj wydeptaną przez nas ścieżkę, która doprowadzi Cię do celu jakim jest piękne akwarium naturalne....

Bucephalandry - rzadkie rośliny z Borneo

Bucephalandry to piękne rośliny, które coraz częściej można spotkać w naszych akwariach. Jest łatwa w uprawie jeśli już się zaaklimatyzuje w akwarium.

CO2 w akwarium i naturze

Jak to jest, że w naturze nie podaje się dwutlenku węgla, a CO2 w akwarium jest konieczne do prawidłowego wzrostu roślin? Co daje podawanie CO2 do akwarium?

CO2 w akwarium w praktyce

Jak wybrać zestaw CO2 do akwarium? Z elektrozaworem, czy bez? Dyfuzor CO2 czy reaktor? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu.

Dlaczego nowe rośliny się rozpadają

Założyłeś nowe akwarium, posadziłeś piękne rośliny. Po kilku dniach i kondycja jest coraz gorsza. Czemu Twoje rośliny w akwarium marnieją? Co możesz zrobić, żeby poprawić ich kondycję?

Filtracja

Filtracja w akwarium naturalnym odpowiada nie tylko za krystalicznie czystą wodę, lecz także za jej biologiczną czystość. Jak dobierać filtry? Jakie media?

Jak wybrać akwarium

Jak wybrać akwarium? Na co zwracać uwagę przy wyborze zbiornika? Co to jest szkło Optiwhite? Jak rozmiar akwarium wpływa na koszty założenia i utrzymania.

Korzenie i kamienie do akwarium

Korzenie i kamienie to najczęściej spotykane dekoracje w akwarium. Przegląd materiałów dostępnych w handlu.

Krasnorosty - Glony pędzelkowate

Skąd się biorą krasnorosty, jak je rozpoznać i jak z nimi walczyć. Preparaty do walki z krasnorostami. Co zrobić, żeby z nimi wygrać.

Na glony w akwarium

Jak sobie radzić z glonami w akwarium w sposób naturalny? Zwierzęta jedzące glony.

Nano akwarium

Niewielkie akwarium, proste w założeniu i utrzymaniu może się znaleźć w każdym domu lub mieszkaniu. Nie wymaga dużo miejsca. Może to być pierwsze akwarium dla początkującego, ale także zaawansowany zestaw dla prawdziwego Aquascaper'a.

Nano akwarium - dom dla bojownika

Bojowniki to bardzo wdzięczne rybki. Sprawdź, jak przygotować akwarium dla bojownika.

Nano akwarium - Krewetkarium

Nie tylko rybki mogą być ciekawym obiektem obserwacji. Krewetki słodkowodne, które można hodować w akwarium to piękne stworzenia o różnorodnych kolorach. Dodatkowo wiele gatunków łatwo się rozmnaża.

Nano Nature Aquarium

Akwarium w stylu Nature to obecnie jeden z najciekawszych sposobów na pokazanie podwodnego świata, nawet takiego w rozmiarze nano. Efektowna aranżacja i gustownie dobrane elementy zestawu mogą być ozdobą niejednego salonu, czy biurze.

Nano rafa

W małym akwarium z powodzeniem możemy stworzyć namiastkę tropikalnej rafy koralowej. Wymagać to będzie tylko troszkę więcej uwagi niż w przypadku akwarium słodkowodnego lecz efekt końcowy na pewno to zrekompensuje. Przyjmując założenie, że ma być to ...

Ryby do nano akwarium

Jakie ryby do małego akwarium? Jest w handlu kilka gatunków ryb, które ożywią mały zbiornik.

Nawożenie

Co trzeba wiedzieć o nawożeniu - Filipe Oliveira  To nie jest nic trudnego, ale ze względu na to, że temat jest obszerny został podzielony na trzy części. Pomiar poziomu substancji odżywczych oraz wybór właściwych testów ...

Nożyczki dla Aquascaper'a

Nożyczki dla Aquascaper'a - czym się kierować, na co zwracać uwagę kupując nożyczki. Wszystko o nożyczkach do prac w akwarium.

Oświetlenie akwarium

Oświetlenie do akwarium to razem z filtracją najważniejsze zagadnie jeśli zamierzamy skupiać się na hodowli roślin. Jak dobrać oświetlenie do akwarium.

Podłoże ADA

Dobór odpowiedniego typu Power Sand W akwarium naturalnym podłoże odpowiednie do hodowli roślin lub stworzenia naturalnych warunków jest tworzone poprzez połączenie różnych substratów. Z tego powodu wśród produktów Nature Aquarium Goods znajduje się...

Podmiana wody w akwarium

Podmiana wody w akwarium to jedna z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych. Jak często i jak dużo podmieniać wody?

Pomiar parametrów wody

Pomiar poziomu substancji odżywczych oraz wybór właściwych testów. Czy potrzebujemy tych wszystkich testów? A co z testami paskowymi?

Rośliny drugiego planu

Zadaniem roślin drugiego planu jest płynne połączenie pierwszego planu z trzecim planem . W tym celu wykorzystujemy rośliny, które charakteryzują się niezbyt wysokim wzrostem lub takie, które po odpowiednim przycięciu tworzą niskie zwarte kępy. Poni...

Rośliny trawnikowe

Rośliny trawnikowe Rośliny trawnikowe to rośliny na pierwszy plan. Większość z nich do stworzenia gęstego trawnika będzie wymagać dozowania dwutlenku węgla oraz odpowiednio mocnego oświetlenia. Gama roślin, którą możemy posadzić na pierwszym planie jest doś...

Rośliny trzeciego planu.

Trzeci plan ma szczególne znaczenie w kompozycji, gdyż stanowi tło dla dekoracji oraz ryb pływających w akwarium. W tym artykule chcemy przedstawić Wam kilka roślin, które świetnie nadają się do obsadzenia tylnej części akwarium.  Alternanthera reineckii ...

Style w akwarium naturalnym

Style w akwarium. Korzenie i skały mogą być łączone ze sobą na różne sposoby.Czy wiesz, że nawet nieświadomie możesz tworzyć w konkretnym stylu?

Węgiel aktywowany w filtrze

Węgiel aktywowany to jedno z najstarszych mediów filtracyjnych, stosowanych w akwarystyce. Istnieje wiele opinii na jego temat - często błędnych.

 

Popularne wpisy w kategorii : Porady

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303