Na targach Interzoo 2014 w Norymberdze firma Aquael pokazała nowe zestawy Glossy. Ciekawy design przyciągał wzrok odwiedzających targi. Dzięki uprzejmości firmy Aquael, czarny zestaw Aquael Glossy 80 o pojemności 125L będzie można obejrzeć w naszym salonie. W związku z tym, że zestaw cieszy się dużym zainteresowaniem chcemy zaprezentować kilka zdjęć i informacji na temat akwariów Aquael Glossy.

Linia akwariów Aquael Glossy składa się z trzech modeli:

  • Aquael Glossy 80 – 80x35x54cm, 125l. Standardowe oświetlenie 2x 12W LED, z  możliwością instalacji dodatkowych modułów 2x 12W LED.
  • Aquael Glossy 100 – 100x40x63cm, 215l. Standarsowe oświetlenie 2x 18W LED, z możliwością instalacji dodatkowych modułów 2x 18W LED.
  • Aquael Glossy 120 – 120x40x63cm, 260l. Standardowe oświetlenie 2x 24W LED, z możliwością instalacji dodatkowych modułów 2x 24W LED

Aquael Glossy 004

Aquael Glossy

Kompletny zestaw składa się z szafki, akwarium oraz oświetlenia, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić akwarium z oświetleniem bez szafki. Na targach w Interzoo w Norymberdze prezentowany był zestaw w kolorze czarnym oraz białym, lecz w chwili obecnej w sprzedaży dostępny jest tylko model czarny. Glossy charakteryzuje się eleganckim wyglądem. Wykonanie frontów szafki ze szkła sprawia wrażenie, że szafka oraz akwarium stanowi jedną całość. Akwarium nie posiada klasycznej pokrywy. Glossy posiada nowatorski sposób montażu  belki oświetleniowej, który wpływa w znaczny sposób na estetykę całego zestawu. Wklejenie dodatkowych tafli szkła od wewnątrz akwarium i zamaskowanie ich szerokim pasem w kolorze szafki sprawiło, że linia lustra wody jest niewidoczna, a oświetlenie doskonale zamaskowane. Całość wygląda nadzwyczaj dobrze i będzie idealnie wyglądać w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach. Zestawy standardowo wyposażone są w moduły LED Aquael Sunny o temperaturze barwowej 6500K. Dodatkowo dostępne są moduły oświetleniowe LED Aquael Plant o temperaturze barwowej 8000K. W zestawie Glossy 80, który założymy w naszym studiu będziemy mogli przetestować moduły Sunny i Plant we wszystkich możliwych kombinacjach. Każdy moduł LED posiada własne zasilanie, więc możliwe jest dość dobre sterowanie oświetleniem za pomocą klasycznych włączników czasowych. W tylnej ścianie akwarium po lewej i prawej stronie znajdują się otwory na wszelkiego rodzaju węże i przewody.

Zestaw zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Więcej będziemy mogli powiedzieć po założeniu akwarium i kilku tygodniach eksploatacji.

Aquael Glossy 002

Aquael Glossy 005

Aquael Glossy 006

Aquael Glossy 007

Aquael Glossy 008

Aquael Glossy 009

Aquael Glossy 010

Aquael Glossy 011