Bonsai w akwarium

2020-06-29ADA i Do!aqua, Blog, Nasze Realizacje, Twinstar

Drzewko bonsai do akwarium

Oto jedna z nietypowych prac, jakie stworzyliśmy. Myślę. że wiele osób przyzwyczaiło się do naszych aranżacji opartych o korzenie Red Moor Wood. Tym razem wykorzystaliśmy gotowe dekoracje w postaci korzeni imitujących drzewka bonsai. Takie drewka można kupić już gotowe i nie ma konieczności klejenia własnej kompozycji. Pasują do dość ascetycznego wystroju wnętrza akwarium.

 

 

Dwa drzewka zostały połączone ze sobą za pomocą kleju Scaper’s Glue w jedną całość. Dodatkowo korzenie przykleiliśmy do czarnej lawy, która po pierwsze nie pozwala korzeniom wypłynąć, a po drugie podnosi je trochę wyżej, dzięki czemu dolna dość dekoracyjna część korzeni nie zostanie zasypana podłożem.

 

Zakładanie akwarium

Na dno akwarium wysypany został granulowany węgiel aktywowany, a na to bakterie w proszku. Za pomocą pędzelka odsuwamy węgiel i bakterie od szyb akwarium.

 

 

W następnej kolejności do akwarium wsypujemy suplement nawozowy ADA, który jest dostarczany wraz z podłożem ADA Amazonia ver. 2. Dalej wsypujemy podłoże, które za pomocą pędzelka wyznaczamy miejsce, gdzie mają być rośliny, a gdzie plaża z piachu.

 

 

 

 

Trzeba pamiętać, że do wygodnego sadzenia roślin podłoże powinno mieć nie mniej niż 4 cm grubości. Teraz można wsypać piach, który stworzy plażę.

 

 

 

 

Nie oddzieliliśmy niczym piachu od podłoża, gdyż zależy nam na efekcie płynnego przejścia roślin w piasek. Będzie można to zobaczyć jak rośliny trawnikowe się rozrosną.

W pierwszej kolejności sadzimy rośliny w podłożu. Zanim to jednak zrobimy trzeba obficie zwilżyć podłoże.

 

 

Teraz można przystąpić do mocowania roślin w koronach drzewek bonsai. Na jednym drzewku posadzimy Hygrophila araguaia, która mam nadzieje wybarwi się na  ładny czerwony kolor. Drugie drzewko w całości zostanie obsadzone bucephalandrą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje techniczne

Akwarium: 90x45x40cm, Optiwhite 10mm
Oświetlenie: Twinstar 900SP
Filtracja: Oase Biomaster 600 Thermo
Podłoże: ADA Amazonia ver. 2
Skały: Czarna lawa
Dyfuzor CO2: Twinstar CO2 Diffuser M
Rośliny: Cryptocoryne Hobbit, Micranthemum monte carlo, Hygrophila sp araguaia, Ammania bonsai, Eleocharis sp. mini, Eleocharis parvula, Cryptocoryne 'Rubella’, Bucephalandra sp.

 

 

 

Popularne wpisy w kategorii : Porady

 • Twardość węglanowa w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość węglanowa (KH) i jaki ma wpływ na rośliny w akwarium. Korygowanie Twardości węglanowej. Powiązanie KH i pH.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 123

 • NACD Optiwhite akwariumIle waży puste akwarium?

  Czy wiesz ile waży Twoje puste akwarium? Użyj naszego kalkulatora, a dowiesz się ile waży Twoje szkło.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 88

 • Twardość ogólna w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość ogólna (GH) i jakie ma znaczenie w akwarium roślinnym.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 64

 • Jak hodować bucephalandry?

  Bucephalandry rozpuściły się kilka dni po włożeniu do akwarium. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać?Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 62

 • Ludcwifia Super Red MiniLudwigia Super Red

  Ludwigia Super Red to roślina, u której dość łatwo wydobyć piękny, czerwony kolor, a dodatkowo jest łatwą w utrzymaniu rośliną.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 38

 • Szkło Optiwhite i FloatSzkło Float i OptiWhite

  To to jest szkło Optiwhite i czym się różni od szkła float. Różnice między tymi dwoma popularnymi szkłami.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 36

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303