Eheim ReeflexUV to kolejna nowość na naszym rynku. ReeflexUV to sterylizator, który za pomocą promieni UV pomoże nam w przypadku zakwitu wody, pierwotniaków oraz chorób. Pomaga w utrzymaniu krystalicznie czystej wody.

Eheim ReeflexUV 350 dedykowany jest do zbiorników o pojemności od 80 do 350 litrów. Posiada żarnik o mocy 7W i złączu PL-S (UV-C G23). Przeznaczony jest do montażu na wężach o średnicy 12/16mm (sterylizatory montuje się zawsze na wyjściu z filtra). Najlepsze efekty uzyskuje się przy przepływie rzędu 200l/h. Maksymalna wydajność około 400l/h. Gwarancja 3 lata.

Eheim ReeflexUV 350

Po Eheim ReeflexUV od razu widać, że jest to produkt wysokiej jakości. Sterylizator ma aluminiowy korpus oraz doskonale wykonane i spasowane plastikowe elementy. Na długim przewodzie znajduje się zasilacz, który posiada uchwyty montażowe, dzięki czemu można go również przymocować wewnątrz szafki (brak dołączonych do zestawu wkrętów).

Do zmontowania urządzenia niezbędny będzie śrubokręt krzyżakowy, którym należy odkręcić górną część obudowy w celu podłączenia żarnika. Zamontowanie w szafce jest możliwe dzięki uchwytowi, który jest przykręcany za pomocą dołączonych do zestawu wkrętów. Obrotowe wyloty ze sterylizatora ułatwiają podłączenie i ułożenie węży w szafce pod akwarium. W korpusie zastosowano dodatkowe reflektory, które podnoszą jej wydajność aż o 1,8 razy, a unikalna konstrukcja sprawia, że wydajność filtra nie jest zmniejszana. Na górnej części znajduje się niewielki przeszklony otworek, przez który można zobaczyć, czy żarnik jest włączony. Lampa posiada także zabezpieczenie przed włączeniem żarnika jeśli obudowa nie jest zmontowana.

Eheim ReeflexUV to urządzenie godne polecenia, o przemyślanej konstrukcji i doskonale wykonane

Należy pamiętać o okresowej wymianie żarnika UV-C co około 8000h.

Do większych akwariów przeznaczone są modele Eheim ReeflexUV 500 i Eheim ReeflexUV 800

 

[products ids=”3555,3553,3548″ pagination=”no”]