Dno naturalnych rzek i jezior składa się z dużej gamy różnych materiałów przepuszczalnych, które dzięki osadom wewnątrz, zapewniają wszystkie wymagane organiczne i nieorganiczne składniki odżywcze.
Są to podstawowe warunki dla optymalnej hodowli roślin, mikroorganizmów i zwierząt żyjących w podłożu. Do tej pory kilka różnych rodzajów podłoża i mineralnych mieszanin było używanych w akwariach aby odtworzyć warunki zbliżone do naturalnego biotopu tropikalnych ryb i roślin wodnych lecz z wątpliwym skutkiem. Utrzymanie złożonego i mocno obsadzonego biotopu w akwariach naturalnych został zarezerwowany dla niewielu entuzjastów, którzy opracowali własne receptury.

 

Elos NaturalSoil

 

ELOS Terra daje, po raz pierwszy, możliwość odtworzenia bez problemów, typowych warunków normalnie występujących w naturalnym, tropikalnym podłożu.
ELOS Terra jest czystym, naturalnym produktem, dedykowanym zwłaszcza do użytku w akwariach. Jest ręcznie wydobywany, przesiewany i sterylizowany przy  zastosowaniu unikalnego procesu, dzięki czemu zachowuje swoje naturalne właściwości. Ze względu na jego naturalną konsystencję i delikatny proces przetwarzania, składniki odżywcze wewnątrz zachowują się w całości, tak, że rośliny akwariowe natychmiast otrzymują optymalne warunki niezbędne do wspierania rozwoju korzeni i wzrostu roślin.

Dodatkowo Elos Terra wpływa na parametry wodny. Pochłania pływające cząstki i redukuje zmętnienie wody, obniża KH i GH oraz neutralizuje poziom pH. Stosowanie wody RO lub żywic jonowymiennych nie jest już konieczne.

Zalety :

  • naturalny skład pobudza rozwój korzeni i wzrost roślin
  • stwarza doskonałe warunki rozwoju roślin trudnych i wrażliwych (Eleocharis, Glossostigma, Rotala, itp.)
  • obniża KH i GH
  • neutralizuje poziom pH
  • usuwa i absorbuje pływające cząstki, krystalizuje wodę
  • idealne podłoże nawet ryb dennych
  • ELOS Terra jest dostępna w dwóch różnych wielkości ziaren (średniej i małej)
  • doskonale nadaje się do akwariów o każdej wielkości

Źródło : elos.eu

[products ids=”3216,3220,3223″ pagination=”no”]