Nawozy z serii PrimaLine jak sama nazwa wskazuje, to podstawowa linia nawozów płynnych produkowanych przez ELOS’a. Składa się ona z dwóch nawozów Planta1 i Planta2, które są dostępne w opakowaniach 250ml i 500ml.


ELOS PrimaLine Planta1   ELOS PrimaLine Planta2
Planta1 jest nawozem na bazie żelaza, ale zawiera także w małych ilościach mikro i makro elementy, które zapewniają właściwą dawkę nawozów w niewymagających akwariach z małą i średnią ilością roślin.
Planta1 może być stosowane jako podstawowy nawóz w akwariach bez CO2, zapewniając wszystkie składniki odżywcze potrzebne roślinom, aby rosły zdrowo i pięknie. Nawóz ten jest zalecany dla osób, które lubią cieszyć się jego widokiem bez poświęcania czasu na nadmierną opiekę nad nim oraz tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na codzienne dozowanie nawozów.

Tygodniowe nawożenie jest bardzo proste i nie wymaga dużej wiedzy i dla osiągnięcia najlepszych rezultatów należy postępować według wskazówek ELOS’a.

Planta2 jest dopełnieniem Planta1 i zawsze powinien być stosowany, gdy do akwarium podawane jest CO2. Planta2 składa się z potasu, oraz mikro i makro elementy w większych ilościach niż w Planta1. Gdy CO2 podawane do akwarium , metabolizm roślin jest większy i z tego powodu ELOS opracował Planta2, jako uzupełnienie, by zapobiec niedoborom składników odżywczych.
Dzięki temu, że potas jest w tym samym nawozie wraz z mikro i makro elementami, każdy, kto zaczyna przygodę z roślinami w akwarium będzie mógł zapewnić dostęp roslinom do odpowiedniej ilość poszczególnych pierwiastków, zapobiegając przenawożeniu, glonom i destabilizacji ekosystemu.

Linia PrimaLine została stworzona w celu zapewnienia podstawowych składników odżywczych na niskim poziomie, ale wystarczającym, aby utrzymać podstawowe potrzeby roślin. Ponieważ nawozy z tej linii są bardziej rozcieńczone niż linia ExpertLine, są najlepsze dla tych, którzy hodują krewetki ze względu na średnie stężenia azotanów i fosforu dodawanych do wody.

Podsumowanie

 • Zalecane do akwariów małych i średnich o niskich i średnich wymaganiach
 • Bezpieczny dla krewetek, bezkręgowców oraz cennych gatunków ryb
 • Bardzo łatwy w użyciu
 • Tygodniowe dawki nawożenia

 

Nawozy linii ExpertLine to inna gama produktów – nie trzeba być zawodowcem, aby używać tej lini, ale podstawowa wiedza na temat nawożenia jest zalecana.

Bardziej skoncentrowane niż nawozy PrimaLinia produkty ExpertLine zostały opracowane, aby zapewnić nawożenie przez nadmiar niż zapewnienie podstawowych wymagań.
Zabezpieczają roślinom dostęp do składników odżywczych nawet, jeśli nie stosuje się procedur nawożenia, gdyż stosowane jest nawożenie przez nadmiary, więc rośliny nigdy nie będą odczuwać niedoborów składników odżywczych.

Linia nawozów ExpertLine składa się z FASE1, FASE2, K40 i Extra1.

FASE1 działa jak Planta1, i może być stosowany jako jedyny nawóz w akwariach o niskich i średnich wymaganiach bez CO2. Jest bardziej skoncentrowany, podaje się 1 ml na 100 litrów wody w akwarium swa razy w tygodniu w akwariach o dowolnych rozmiarach i objętości.

FASE2 i K40 można znaleźć w Planta2, lecz w małej ilości. Fase2 zawiera mikro i makro elementów w lepszej proporcji niż Planta2. Stosunek NO3:PO4 (5:1) oraz powolne uwalnianie składników, sprawia, że produkt jest bezpieczny dla cennych gatunków ryb i bezkręgowców. Mieszkańcy akwarium nie odczują nagłej zmiany parametrów wody, nawet jeśli nawozy zostaną przedawkowane, składniki odżywcze będą uwalniane bardzo powoli, co jest nieszkodliwe dla obsady.

K40, nawóz na bazie potasu nie jest normalnym nawozem potasowym – jest bardzo łatwy do odróżnienia od nawozów tego typu innych marek. Brązowawe zabarwienie sprawia, że można łatwo zidentyfikować i stwierdzić, że nie mówimy tu o zwykłym nawozie potasowym. Z witaminami, dodatkami i oczywiście potasem, nawóz ten staje się najlepszym z możliwych i najcenniejszym produktem całej linii ExpertLine. Wspominając, że musimy posiadać trochę wiedzy o używaniu nawozów mieliśmy na uwadze stosowanie K40, który będzie miał ogromny wpływ na wygląd roślin jeśli jest stosowany prawidłowo!

Extra1 to kolejny bardzo silny produkt! Stworzony, aby zapobiec niedoborom żelaza oraz poprawiający wzrost, zapewni roślinom dodatkową dawkę chelatowanego żelaza. Chlorofil absorbuje dodatkowe żelazo, sprawiając, że twoje rośliny będą zielone, a w miejscach gdzie oświetlenie jest mocne i jest podawane CO2 czerwień roślin będzie wyglądać imponująco!

Podsumowanie

 • Zalecana do wszystkich rozmiarów oraz wielkości akwariów z wymogami średnimi i wysokimi
 • Bezpieczny dla krewetek, bezkręgowców oraz cennych gatunków wryb
 • Bardzo łatwy w użyciu
 • Codzienne nawożenie
 • Bardzo skoncentrowany
 • 1 ml wody na 100 litrów wody
 • Nawożenie przez nadmiary

 

[products ids=”3209,3205,3199″ pagination=”no”]