Oświetlenie LED SG Aqua występuje w dwóch wersjach. Do akwariów ogólnych dedykowana jest wersja Basic, która w porównaniu z wersją Pro ma mniejszą moc światła.

 

SG Aqua LED

 

Mieliśmy okazję testować wersję Pro w jednym z naszych akwariów i musimy przyznać, że zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie, do tego stopnia, że postanowiliśmy lampę tego typu zamontować w dwóch akwariach przeznaczonych na rośliny handlowe, które niebawem pojawią się w naszym salonie.

 

SG Aqua LED

 

Wysokiej jakości diody LED o temperaturze barwowej 6500K zamontowane są w aluminiowej oprawie zakładanej na akwarium. Konstrukcja jest zaskakująco lekka i bez trudu może być podwieszona nad akwarium, lecz to na chwilę obecną leży po stronie użytkownika, gdyż nie jest dostępny żaden dodatkowy system montażowy. Istnieje również prawdopodobieństwo, że niedługo powstanie wersja lub dodatkowy moduł pozwalający na sterowanie intensywnością oświetlenia. Lmpa zapewnia doskonałe doświetlenie całego akwarium. Zastosowanie diod LED zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną w porównaniu do innych typów oświetlenia oraz nie wymaga okresowej wymiany źródeł światła. W zależności od czasu, jaki akwarium jest oświetlane, bez utraty wydajności lampa może świecić nawet 11 lat (12h dziennie) – 50000h. Niskie, 12V napięcie zasilania podnosi poziom bezpieczeństwa, a przemyślana konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do wnętrza akwarium podczas prac pielęgnacyjnych.

 

SG1a

SG2a

SG5a

 

Szczególnie przy większych lampach stosunek ceny do mocy lampy jest bardzo korzystny. Istnieje możliwość wykonania lampy na dowolny rozmiar nie przekraczający 4m oraz polakierowanie obudowy na dowolny kolor.

 

SG Aqua LED