Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż doczekaliśmy się na nowego międzynarodowego konkursu dla Aquascaperów z niebagatelnymi nagrodami, gdzie główna nagroda wynosi 10000 dolarów amerykańskich. Organizatorem i tytularnym patronem jest Tajwańska firma ISTA. Należy zauważyć, że aquascaperzy z Tajwanu odnosili w międzynarodowych konkursach  duże sukcesy zajmując bardzo wysokie miejsca.

Ista International Aquascaping Contest 2015

Ista International Aquascaping Contest 2015A

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą internetu wypełniając formularz na stronie konkursu : http://www.iiac.com.tw/en/posting_online_form.php

Tajwańscy sędziowie wyselekcjonują 50  najlepszych zdjęć, które zostaną poddane ocenie jury składającego się z 13 międzynarodowych sędziów. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 1 listopada, więc można zgłosić te same akwaria, co na IAPLC 2015, ale na wszelki wypadek najlepiej przesłać inne zdjęcie, aby uniknąć dyskwalifikacji w konkursie IAPLC.

Każdy uczestnik może bezpłatnie zgłosić maksymalnie 5 prac, które powstały nie później niż rok temu.

W składzie sędziowskim znajdują się :

Zalecenia dotyczące zgłaszanych zdjęć:

  • Zgłoszenia są przyjmowane od 1.02.2015 do 31.07.2015
  • Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 prac. Zaleca się widok frontalny akwarium, w formacie JPEG nie mniejsze niż 3 magapiksele i nie większe niż 5 MB.

Więcej informacji dotyczących konkursu można znaleźć na jego stronie : http://www.iiac.com.tw/index.php,

lub na profilu facebook : https://www.facebook.com/ISTA.IIAC