Juwel Rio 180

2020-06-27Blog, Nasze Realizacje

Juwel Rio 180

Czasami fabryczne zestawy niemal idealnie spełniają kryteria postawione nam przez inwestorów. W tym przypadku akwarium Juwel Rio 180 doskonale wpasowało się w miejsce, jakie zostało przewidziane na akwarium.

Realizacja całego projektu zajęła niecałe cztery tygodnie od momentu pierwszego mail’a, gdzie zostały opisane oczekiwania ze strony klienta. Wszystkie szczegóły zostały ustalone w mailach po czym mogliśmy zamówić i ściągnąć do nas akwarium. Kiedy mieliśmy je już na miejscu można było przystąpić do stworzenia aranżacji z korzeni Red Moor Wood. Akwarium miało być proste, z dużą ilością roślin. Fabrycznie zamontowany filtr został usunięty, a jego miejsce zajął nieco mniejszy gabarytami filtr OASE BioPlus 200 Thermo. Filtr został także wymieniony ze względu na fakt, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie zamontowany po drugiej stronie.

 

 

Zanim jednak akwarium trafiło na swoje miejsce wystartowaliśmy je w naszym salonie akwarystycznym.

Aranżacja z korzeni Red Moor Wood została ułożona i zamocowana tak, że nie było ryzyka, że korzenie wypłyną. Wtedy do akwarium wsypaliśmy na dno Aquaforest Life Bio Media. Tak, to są media filtracyjne, ale fakt, że jest to bardzo porowaty materiał w dodatku nasączany bakteriami idealnie sprawdzi się w akwarium jako dolna warstwa podłoża. Dodatkowo na dno wsypaliśmy węgiel aktywowany, a następnie podłoże dla roślin Tropica Aquarium Soil. Akwarium w takim stanie zostało zalane, a filtracja uruchomiona. Bez światła i roślin funkcjonowało ponad tydzień. W tym czasie robiliśmy normalne podmiany około 30-50% wody niemal codziennie podając bakterie Prodibio. Dzień przed terminem dostarczenia akwarium posadziliśmy rośliny. Dzięki temu zaoszczędziliśmy sobie pracy u klienta.

 

Przewiezienie akwarium

Akwaria o niezbyt dużych gabarytach i wadze daje się dość łatwo przewozić. Gdyby w tym zbiorniku znalazła się ciężka aranżacja z kamieni byłoby to raczej niemożliwe. Na początek konieczne jest usunięcie jak największej ilości wody.

 

Juwel Rio 180

 

Usunięcie wody jest konieczne. Poziom nie powinien być większy niż wysokość podłoża. Jeśli zostanie większa ilość wody, w trakcie przewożenia akwarium samochodem przy ruszaniu i hamowaniu będzie ona przelewać się po całym zbiorniku. Wtedy najczęściej podłoże rozmywa się i rośliny wypadają.

 

Przewożenie akwarium

 

Żeby nie zostawić za dużej ilości wody, akwarium zostaje przechylone na jedną stronę, a zgromadzona tam woda ściągnięta do wiadra.

 

 

Teraz należy odpowiednio zabezpieczyć dno akwarium i rośliny. Na dnie bardzo dokładnie układamy ręczniki papierowe, które nasiąkają wodą. To bardzo ważne żeby były mokre. Mają wtedy większą wagę i skutecznie dociskają podłoże zabezpieczając je przed przesuwaniem się. Dodatkowo zabezpieczają rośliny przed wyschnięciem. Podobnie otulamy ręcznikami pozostałe rośliny.

 

 

W miejscach, gdzie papierowy ręcznik jest suchy używamy zraszacza by go nawilżyć.

 

 

Tak przygotowane akwarium możemy śmiało zawieźć do właściciela.

 

Automatyka

Akwarium wyposażone zostało system automatycznie uzupełniający wodę w akwarium podczas nieobecności właściciela. Komputer pH Macro Aqua pH T2 zadba o odpowiedni poziom dwutlenku węgla, a automatyczny dozownik nawozów JEBAO DP-4 będzie odpowiadał za podawanie nawozów.

 

Informacje techniczne

Akwarium: Juwel Rio 180
Filtracja: Oase BioPlus 200 Thermo
Podłoże: Tropica Aquarium Soil
Nawozy: Aquaforest AF Micro, AF Macro, AF Carbon Boost
Korzenie: Red Moor Wood
Zestaw CO2: Blue Professional
Rośliny: Eleocharis acicularis, Eleocharis sp. mini, Eleocharis parvula, Pogostemon erectus, Cryptocoryne affinis, Hygrophila corymbosa compact, Microsorum pteropus Petite, Hygrophila polysperma Sunset, Ludwigia glandulosa, Staurogyne repens

 

Popularne wpisy w kategorii : Porady

 • Jak hodować bucephalandry?

  Bucephalandry rozpuściły się kilka dni po włożeniu do akwarium. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać?Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 118

 • Twardość węglanowa w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość węglanowa (KH) i jaki ma wpływ na rośliny w akwarium. Korygowanie Twardości węglanowej. Powiązanie KH i pH.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 76

 • NACD Optiwhite akwariumIle waży puste akwarium?

  Czy wiesz ile waży Twoje puste akwarium? Użyj naszego kalkulatora, a dowiesz się ile waży Twoje szkło.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 65

 • Twardość ogólna w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość ogólna (GH) i jakie ma znaczenie w akwarium roślinnym.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 50

 • Czerwona rotala – jak uzyskać?

  Co trzeba zrobić, żeby takie rośliny jak Rotala nabrały pięknych czerwonych barw. Sprawdź to!Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 37

 • Ludcwifia Super Red MiniLudwigia Super Red

  Ludwigia Super Red to roślina, u której dość łatwo wydobyć piękny, czerwony kolor, a dodatkowo jest łatwą w utrzymaniu rośliną.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 37

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303