Maxspect Recurve – Nowa lampa LED

Maxspect Recurve to zapowiedź nowej lampy, następcy Maxpect Razor’a. Z  pozoru kształt jest podobny jednak jest w niej kilka nowych funkcji.

Pierwsze co rzuca w oczy to elegancki czarny kolor. Lampa matowy lakier z lśniącymi wykończeniami. Wewnątrz znalazł się zupełnie nowy sterownik. Nowy, bardzo ciekawy wyświetlacz umieszczony został w taki sam sposób jak w Razor’ze, ale manipulator, którym zmienia się ustawienia przeniesiony został na górną część obudowy tuż nad wyświetlaczem. Skrzydła lampy wyposażone zostały w dodatkowe LEd’y RGB. Same skrzydła zyskały możliwość zmiany konta nachylenia i tak dzięki temu można albo pokryć światłem szersze dno zbiornika lub zapewnić światłu większą penetrację przy opuszczonych skrzydłach. Same LED’y w skrzydłach mają dodatkową blendę, która miesza ze sobą światło różnych barw. W głównej części lampy LED’y nadal są montowane w gniazdach, które mają dwa kanały – ciepły i zimny. W skrzydłach znajdują się kolejne cztery kanały. Komputer daje możliwość sterowania wszystkimi sześcioma kanałami. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy będzie stworzona opcjonalna wersja lampy dla roślin, choć Maxspect testował podstawową wersję z odpowiednimi ustawieniami komputera nad akwarium roślinnym z dobrymi rezultatami. Niemniej jednak dobry wzrost roślin to jedno, a dobre światło również dla oczu oglądających to drugie. Na pochwałę zasługuje również nowy sposób montażu lampy na akwarium. Dzięki zaprojektowanym na nowo nogom lampa zyskała na elegancji. Nadal można lamę podwiesić.

Lampy mogą się ze sobą komunikować. Można ustawić je w tryb Master lub Slave i w ten sposób konfigurując jedną lampę ustawić parametry pozostałych. Przy dokupieniu dodatkowego sterownika będzie można również konfigurację przeprowadzić np za pomocą smartfon’a.

Na ten moment zapowiedziano trzy modele:

  • Maxspect Recurve R6-060 – 160W do akwariów 60-90cm
  • Maxspect Recurve R6-090 – 240W do akwariów 90-120cm
  • Maxspect Recurve R6-120 – 160W do akwariów 120-150cm

Wszystkie lampy są dedykowane do akwariów o szerokości od 50 do 76cm.

Ceny nowych lamp nie są jeszcze znane.

Maxspect Recurve

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego nową lampę.