MOAI Q – Robot do czyszczenia szyb w akwarium

Czyste szyby w akwarium są bezcenne. Na rynku pojawiło się urządzenie MOAI, które wyręczy Cie i wykona tę czynność samo i automatycznie. Dodatkowo można sterować urządzeniem za pomocą smartfona.

 

MOAI może pracować bez obaw że zarysuje akwarium jakimś ziarenkiem piasku czy żwiru. Wyposażony jest w sensor ultradźwiękowy, dzięki czemu nie będzie dotykał dna podczas pracy oraz nie wpadnie na ślimaki, rozgwiazdy lub inne zwierzęta przyczepione do szyby.

Ale to nie wszystko. Urządzenie podłączone do domowego WiFi może przesyłać zdjęcia zbiornika, bo wyposażono go w niewielką, szerokokątną kamerę cyfrową, która robi zdjęcia i nagrywa filmy w 1080P HD, którymi od razu możesz pochwalić się na portalach społecznościowych. Dzięki temu możesz sprawdzić co dzieje się w akwarium będąc na wakacjach lub w delegacji. Urządzenie ma również wbudowany czujnik temperatury.

Dostępne będą dwa modele MOAI Q, który jest przeznaczony do szyb od 10 do 15mm, a MOAI Q Plus od 16 do 20mm. Urządzenie może być używane do czyszczenia akwariów ze szkła lub coraz modniejszego akrylu. Maksymalna przekątna przedniej szyby nie powinna być większa niż 300cm.

Instalacja urządzenia polega na zamontowaniu w narożniku akwarium stacji dokującej i ustawieniu właściwego trybu pracy.

Cena na dzień dzisiejszy podawana przez producenta to około $299.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

Zdjęcia pochodzą z moaidevices.com