Polish Aquascaping Contest 2020

2020-05-24ADA i Do!aqua, Blog, Konkursy, Oase, Seachem

W tym roku, ze względu na sytuację związaną z COVID-19 konkurs Polish Aquascaping Contest będzie miał nową formułę i nowe zasady. Rywalizacja toczyć się będzie w trzech kategoriach, a zgłoszenia będzie można przesłać za pomocą formularza na stronie internetowej konkursu.

 

Nowe kategorie

Kategoria Classic zawierać będzie akwaria o wymiarach, jakie pierwotnie były dopuszczone w konkursie, czyli 60x30x36cm lub 60x30x35cm. W kategorii Nano znajdą się wszystkie akwaria poniżej 60cm długości. Akwaria o długości 60cm, które nie mieszczą się w kategorii Classic oraz akwaria powyżej 60cm długości znajdą się w kategorii Extra.

 

Nowa formuła

Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych spełniających wymagania regulaminu. Uczestnicy podczas rejestracji wypełniają formularz elektroniczny dodając zdjęcie konkursowego akwarium. Uwaga! Zdjęcie musi spełniać wymagania regulaminu.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń

Termin nadsyłania prac upływa 17.09.2020, więc jest jeszcze bardzo dużo czasu, żeby dopieścić swoje akwarium przed zrobieniem zdjęcia konkursowego.

 

Sponsorzy

Partnerzy tegorocznej edycji to firmy i marki światowej klasy. Aquaforest, Zoolek, OASE, Skylight, Seachem, Vitalis, Prodibio, ADA, DarkSoil, Flipper.

 

Nagrody

Partnerzy konkursu przygotowali bardzo bogate pakiety nagród na uczestników, którzy znajdą się na trzech pierwszych miejscach w każdej z kategorii. Pełną listę nagród można znaleźć na stronie konkursu.

 

Konkursowe zdjęcie

Zdjęcie akwarium powinno być wykonane z frontu. Pamiętajcie, żeby przed zrobieniem zdjęcia usunąć wszelkie zbędne elementy wyposażenia, jak filtry, dyfuzory, termometry, czyściki i inne. Jeśli znajdą się na wysłanej fotografii na pewno wpłynie to negatywnie na ocenę sędziów. Zdjęcie powinno być przycięte do rozmiarów przedniej szyby. Można to zrobić za pomocą darmowego oprogramowania takiego jak np FastStone Image Viewer.

Informacje na temat jak wykonać samo zdjęcie możecie znaleźć na Youtube np na filmach przygotowanych przez ADA lub George’a Farmer’a.

 

Poprzednie edycje PAC

Galerie oraz wyniki poprzednich edycji Polish Aquascaping Contest możecie znaleźć na stronie konkursu.

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303