Źródło : ADA – Know How

Zastanawiam się, czy powinienem użyć Power Sand ,czy Power Sand Special. Czy wszystkie
zalety Power Sand pokrywają się z zaletami Power Sand Special? Czy używając Power Sand Special nadal muszę korzystać Bacter 100?


Power Sand Special jest substratem na bazie Power Sand z dodatkiem organicznych składników odżywczych. Jest to doskonały dla roślin aktywnie pobierających składniki pokarmowe za pomocą korzeni,takich jak Echinodorusy i Cryptocoryny ,a Bacter 100
i Clear Super są dodane do Power Sand Special w celu wspierania rozwoju bakterii. Dlatego zalety Power Sand pokrywają się z Power Sand Special w przypadku którego nie trzeba dodatkowo używać preparatów, takich jak Bacter 100 i Clear Super jeśli chcesz założyć akwarium w najprostszy możliwy sposób. Jednakże dodatki do podłoża, takie jak Bacter 100, Clear Super, Tourmaline BC, Penac W i Penac P mogą być dodawane do podłoża tylko w początkowej fazie zakładania akwarium. Jeśli chcesz stworzyć najlepsze warunki dla bakterii i roślin zaleca się stosowanie tych dodatków.
Bacter 100 i Clear Super, nie będą miały złego wpływu na akwarium, nawet jeśli do akwarium zostanie dodana nadmierna ilość. Lepsze efekty można osiągnąć, jeśli zostaną podane w nadmiernej ilości. Power Sand Special jest bardzo bogaty w składniki odżywcze i może łatwo spowodować nasycenie nimi wody podczas startu akwarium. W związku z tym, substrat ten jest polecany doświadczonym akwarystom, którzy potrafią kontrolować parametry wody i stosować odpowiednie podmiany w razie potrzeby.

[products ids=”2380, 2383, 2386, 2361, 2357,2349″ pagination=”no”]

Zapisz się do naszego Newslettera

Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowościach, produktach, nowych wpisach.

Dziękujemy, właśnie zapisałeś się do naszego newslettera.