Mieliśmy przyjemność aranżować zbiornik 875 litów o wymiarach 250x50x70cm. Cała operacja zajęła nam dwa dni. Pierwszego dnia opróżniliśmy akwarium z wody, usunęliśmy stare dekoracje, wypłukaliśmy częściowo żwir, który do tej pory się znajdował w akwarium, a w nowej aranżacji wraz z lawą posłużył do podniesienia poziomu podłoża w taki sposób aby powstały dwie dość wysokie wyspy z korzeniami. Czyszczenie szyb akwarium trwało około trzech godzin. Do ułożenia aranżacji użyliśmy korzeni Red Moor Wood, które moczyły się wcześniej przez około 2 tygodnie. Samo układanie korzeni zajęło około 15 min.

To był koniec prac na ten dzień.

Następnego dnia, przesypaliśmy troszkę żwiru na tył robiąc z przodu miejsce na podłoże dla roślin. W miejscu, w którym mieliśmy posadzić znaczną ilość roślin rozsypaliśmy 5 litrów  podkładu pod podłoże Tropica Plant Substrate. Na to z kolei rozsypaliśmy sześć litrów ADA Power Sand Special M. Teraz mogliśmy przystąpić do wsypania podłoża ADA Amazonia New. Dzięki mocnemu podniesieniu podłoża za pomocą lawy i żwiru ze starej aranżacji na usypanie solidnych wzniesień wystarczyło sześć dziewięciolitrowych worków ADA Amazonia New. środkiem, zgodnie z życzeniem właściciela przebiega ścieżka z piachu ADA Nile Sand.

Tak przygotowane dno mogliśmy już obsadzać roślinami. Aby ułatwić nieco sobie to zadanie akwarium w niewielkim stopniu zostało zalane wodą.

Po całkowitym obsadzeniu zbiornika przystąpiliśmy do zalewania go wodą. Niestety okazało się, że woda z kranu, której używaliśmy do zalania była kompletnie żółta i mętna. Nie mieliśmy jednak wyboru musieliśmy dokończyć zalewanie zbiornika taką wodą, która w kolejnych dniach będzie sukcesywnie wymieniana na świeżą. Po zalaniu zbiornika uruchomiliśmy filtrację i obniżyliśmy lampę na wysokość docelową. Niestety lampa nie jest dobrze dobrana do tego zbiornika, gdyż  trzy żarniki HQI 150W są mocno zsunięte do jej środka, co powoduje, że boli akwarium są niedoświetlone. Jednym słowem lampa będzie musiała być zastąpioną najprawdopodobniej czterema lampami ADA Solar I.

Fotki z zalanego zbiornika zostaną zrobione jak tylko zostanie pozbawiona żółtego zabarwienia.