Trawnik z Micranthemum Monte Carlo

2015-01-11Blog

Micrnanthemum Monte Carlo na kamieniach 

Micranthemum Monte Carlo to stosunkowo mało znana roślina. Osoby, które widzą ją pierwszy raz często mylą Micranthemum Monte Carlo z Hemianthus callitrichoides 'Cuba’. Jednak różnice są dość znaczne. Micranthemum Monte Carlo to roślina łodygowa, która ma tendencję do płożenia się, a nawet zwieszania z dekoracji. Ma znacznie jaśniejszą barwę lekko wpadającą w żółty kolor, lecz to w znacznym stopniu zależy od temperatury barwowej oświetlenia. Malutkie listki o średnicy dochodzącej do 5mm wyrastają po dwa z węzła liściowego. Wbrew informacją, które można znaleźć w internecie uważam, że jest to najłatwiejsza roślina trawnikowa jaką znam. Polecam ją nawet do akwariów, w których nie jest dozowane CO2, ale oczywiście należy się liczyć, że w takiej sytuacji jej tempo wzrostu będzie nieco mniejsze. Nie wymaga nawet zbyt mocnego oświetlenia, aby się prawidłowo rozwijała.

 

Micrnanthemum Monte Carlo w zacienionych miejscach   

Bardziej zaawansowani akwaryści mogą się pokusić o posadzenie jej nawet na korzeniach i w zagłębieniach kamieni. Jeśli jest taka możliwość warto zasilać podłoże, w którym rośnie kapsułkami nawozowymi. Roślina dzięki dłuższym korzeniom dużo lepiej trzyma się podłoża i nie odchodzi od niego wraz ze zwiększaniem się grubości plechy, jak to ma miejsce w przypadku Hemianthusa callitrichides.

Podsumowując polecamy Micranthemum Monte Carlo do akwariów bez CO2, z umiarkowanym oświetleniem, a także do obsadzania zacienionych miejsc.

 

Micranthemum Monte Carlo 

Micranthemum Monte Carlo 

Micranthemum Monte Carlo  

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303