Każdy z nas miewa problemy z glonami. Psują nam nie tylko wygląd akwarium, ale często także nastrój. Tym razem przedstawiamy nowe urządzenie, które pomaga się z nimi uporać. 

TWINSTAR skutecznie powstrzymuje rozwój glonów bez szkodliwego wpływu na środowisko w akwarium i pozwala na utrzymanie go w czystości poprzez wyeliminowanie zarodników w początkowej fazie ich rozwoju.

TWINSTAR Nano

TWINSTAR wykorzystuje technologie plazmową, która jest czynnikiem sterylizującym przy zniszczeniu ściany komórkowej glonów i hamowania ich wzrostu. Proces sterylizacji nie jest toksyczny i nie ma negatywnego wpływu na bakterie oraz podawane nawozy. Poprzez sterylizację wspiera się wzrost roślin. Jest to osiągane poprzez zahamowanie rozwoju zielonych glonów na roślinach, dzięki czemu mogą bez przeszkód wchłaniać składniki odżywcze. Dzięki temu ma pozytywny wpływ na rozwój i funkcjonowanie akwarium. TWINSTAR poprawia wzrost roślin nawet o 50%. Zwiększa ilość światła, które dociera do roślin roślin poprzez hamowanie rozwoju glonów.

Z punktu widzenia akwarystyki naturalnej i roślinnej godne zainteresowania są dwa modele urządzenia.

TWINSTAR Nano

Zestaw składa się z zasilacza, kontrolera IC 1, oraz sterylizatora, który umieszcza się w akwarium. TWINSTAR Nano posiada dwa tryby pracy. Pierwszy MODE 1 jest przeznaczony do akwariów o pojemności do 90L,natomiast drugi Mode 2 do akwariów od 90 do 240 litrów. Koszt urządzenia około 200 dolarów amerykańskich.

TWINSTAR Mini

Zestaw składa się z zasilacza, kontrolera IC 2, oraz sterylizatora, który umieszcza się w akwarium. TWINSTAR Mini posiada jeden tryb pracy i jest przeznaczony do akwariów o pojemności do 90L. Koszt urządzenia około 150 dolarów amerykańskich.

Jak używać

Świeżo założone akwarium

Dzień po starcie – gęste obsadzenie i usuwanie pyłu

Gęste obsadzenie jest niezbędne do prawidłowego startu akwarium. Jeśli na szybie pojawił się pył, należy go usunąć przy podmianie wody lub wcześniej.
Postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta podłoża dotyczącymi podmian wody.

Do pięciu dni po starcie – instalacja urządzenia TWINSTAR

W początkowym etapie, glony zaczynają się pojawiać od trzeciego dnia dzięki żyznemu podłożu, co będzie widoczne gołym okiem od około 10 dnia od założenia akwarium.
W celu zahamowania inwazji glonów, zaleca się zainstalowanie urządzenia TWINSTAR między piątym, a najpóźniej dziesiątym dniem od startu akwarium.

Powyżej sześciu dni – wprowadzenie organizmów żywiących się glonami

Skuteczność urządzenia TWINSTAR przy hamowaniu wzrostu glonów wynosi ponad 90%, lecz dodanie krewetek i ryb żywiących się glonami jest zalecane.
Należy wpuścić odpowiednia ilość krewetek amano, otosów i kosiarek.

Funkcjonujące akwarium

Przed instalacją urządzenia TWINSTAR

Przed instalacją należy usunąć dokładnie możliwie jak największą ilość glonów.
Jeśli od startu akwarium minęło ponad 1,5 miesiąca należy także wyczyścić filtr.

Instalacja

Po zainstalowaniu urządzenia należy wpuścić do akwarium odpowiednią ilość krewetek amano, otosów i kosiarek.

Zobacz porównanie jak działają akwaria bez i z urządzeniem TWINSTAR

[products ids=”5201,5202,4960,4958″ pagination=”no”]