Nawozy ADA – Nowa linia

2017-04-15ADA i Do!aqua, Blog, Porady

Nawozy ADA – Nowa linia

 

Wraz z ostatnią dostawą na naszych p półkach pojawiło się sporo nowości firmy ADA. Wśród nich jest całkowicie nowa linia nawozów. Nawozy ADA zyskały nowe,ciekawie wyglądające butelki o podstawie kwadratu.

 

Niestety objętości są mniejsze niż w starej linii. Teraz do dyspozycji mamy butelki 300ml i 180ml. Dozowanie wszystkich nawozów jest takie samo, jak w starej linii, czyli 1ml (1 klik) na 20L wody dziennie.


W zależności, czy do podmian używamy wody o wyższym lub niższym pH i KH należy wybrać inny nawóz do suplementacji potasu (K). W przypadku kwaśnej i miękkiej wody należy wybrać ADA Brighty K. Jeśli mamy wodę twardszą o wyższym pH należy wybrać ADA Green Brighty Neutral K.

 

ADA zaleca podawanie przez pierwsze dwa miesiące od startu akwarium podawanie ADA Green Brighty Neutral K (lub ADA Brighty K) razem z ADA Green Brighty Mineral.

Po upływie dwóch miesięcy zalecają dołączenie ADA Green Brighty Iron.

 

 

Jeśli rośliny spowolnią swoje tempo wzrostu należy rozpocząć podawanie ADA Green Brighty Nitrogen, aby poprawić ich rozwój.

 

Lepsze wybarwienie roślin uzyskuje się poprzez zastosowanie ADA Green Brighty Iron i ADA Green Brighty Mineral.

 

Rośliny światłolubne będą cieszyć bardziej soczystą zielenią jeśli podniesione zostaną dawki ADA Green Brighty Neutral K oraz ADA Green Brighty Nitrogen.

Jak możecie zauważyć w składzie nawozów nie ma PO4, który w starej linii był obecny w ADA Green Brighty Speclial Lights oraz ADA Green Brighty Speclial Shade. ADA uważa, że jedną z poważnych przyczyn powstawania glonów jest PO4, które zostało w nowych nawozach wyeliminowane. Oglądając w Nature Aquarium Gallery akwaria prowadzone na nowej linii nawozów można stwierdzić, że nowe nawozy  sprawdzają się wyśmienicie mimo braku PO4. Jeśli w połączeniu z nowym podłożem ADA Amazonia Light uda się uniknąć kłopotliwych glonów na starcie akwarium, będzie to duże ułatwienie szczególnie dla początkujących akwarystów. Należy jednak pamiętać, że w Japonii, woda kranowa ma niskie pH, a KH oscyluje w okolicach 2.

 

 

 

Popularne wpisy w kategorii : Porady

 • Jak hodować bucephalandry?

  Bucephalandry rozpuściły się kilka dni po włożeniu do akwarium. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać?Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 104

 • Twardość węglanowa w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość węglanowa (KH) i jaki ma wpływ na rośliny w akwarium. Korygowanie Twardości węglanowej. Powiązanie KH i pH.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 96

 • NACD Optiwhite akwariumIle waży puste akwarium?

  Czy wiesz ile waży Twoje puste akwarium? Użyj naszego kalkulatora, a dowiesz się ile waży Twoje szkło.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 66

 • Twardość ogólna w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość ogólna (GH) i jakie ma znaczenie w akwarium roślinnym.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 58

 • Czerwona rotala – jak uzyskać?

  Co trzeba zrobić, żeby takie rośliny jak Rotala nabrały pięknych czerwonych barw. Sprawdź to!Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 49

 • Ludcwifia Super Red MiniLudwigia Super Red

  Ludwigia Super Red to roślina, u której dość łatwo wydobyć piękny, czerwony kolor, a dodatkowo jest łatwą w utrzymaniu rośliną.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 45

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303