Nawozy ADA – Nowa linia

 

Wraz z ostatnią dostawą na naszych p półkach pojawiło się sporo nowości firmy ADA. Wśród nich jest całkowicie nowa linia nawozów. Nawozy ADA zyskały nowe,ciekawie wyglądające butelki o podstawie kwadratu.

 

Niestety objętości są mniejsze niż w starej linii. Teraz do dyspozycji mamy butelki 300ml i 180ml. Dozowanie wszystkich nawozów jest takie samo, jak w starej linii, czyli 1ml (1 klik) na 20L wody dziennie.


W zależności, czy do podmian używamy wody o wyższym lub niższym pH i KH należy wybrać inny nawóz do suplementacji potasu (K). W przypadku kwaśnej i miękkiej wody należy wybrać ADA Brighty K. Jeśli mamy wodę twardszą o wyższym pH należy wybrać ADA Green Brighty Neutral K.

 

ADA zaleca podawanie przez pierwsze dwa miesiące od startu akwarium podawanie ADA Green Brighty Neutral K (lub ADA Brighty K) razem z ADA Green Brighty Mineral.

Po upływie dwóch miesięcy zalecają dołączenie ADA Green Brighty Iron.

 

 

Jeśli rośliny spowolnią swoje tempo wzrostu należy rozpocząć podawanie ADA Green Brighty Nitrogen, aby poprawić ich rozwój.

 

Lepsze wybarwienie roślin uzyskuje się poprzez zastosowanie ADA Green Brighty Iron i ADA  Green Brighty Mineral.

 

Rośliny światłolubne będą cieszyć bardziej soczystą zielenią jeśli podniesione zostaną dawki ADA Green Brighty Neutral K oraz ADA Green Brighty Nitrogen.

Jak możecie zauważyć w składzie nawozów nie ma PO4, który w starej linii był obecny w ADA Green Brighty Speclial Lights oraz ADA Green Brighty Speclial Shade. ADA uważa, że jedną z poważnych przyczyn powstawania glonów jest PO4, które zostało w nowych nawozach wyeliminowane. Oglądając w Nature Aquarium Gallery akwaria prowadzone na nowej linii nawozów można stwierdzić, że nowe nawozy  sprawdzają się wyśmienicie mimo braku PO4. Jeśli w połączeniu z nowym podłożem ADA Amazonia Light uda się uniknąć kłopotliwych glonów na starcie akwarium, będzie to duże ułatwienie szczególnie dla początkujących akwarystów. Należy jednak pamiętać, że w Japonii, woda kranowa ma niskie pH, a KH oscyluje w okolicach 2.

 

[products ids=’23984,23978,23974,23969′]

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Zapisz się do naszego Newslettera

Otrzymuj powiadomienia o nowościach, produktach, nowych wpisach.

Dziękujemy, właśnie zapisałeś się do naszego newslettera.