Oase Biomaster – filtry w naszych akwariach

2019-12-01Blog, Oase, peHa:68 Poleca, Porady

Filtry Oase Biomaster odkąd się pojawiły w sprzedaży zdobywają coraz większą popularność. W ofercie znajdziecie trzy modele Oase Biomaster 250 o wydajności 900L/h, Biomaster 350 o wydajności 1100L/h i Biomaster 600 o wydajności 1250L/h. Każdy z filtrów może być w wersji Thermo, czyli wyposażony w grzałkę, co jest doskonalym rozwiązaniem, kiedy nie chcemy jej umieszczać w akwarium.

 

Druga generacja filtrów OASE Biomaster

Obecnie na rynek trafiła druga generacja filtrów Oase Biomaster, która niewielkie mankamenty pierwszej wersji. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie w głowicy specjalnego kanału odpowietrzającego. Zastosowanie grzałki i mocne zamulenie prefiltra mogło powodować zbieranie się pod głowicą powietrza, które było zasysane przez wirnik i w sposób hałaśliwy wyrzucane przez rurkę wylotową. Zastosowany kanał odpowietrzający usuwa ten problem.

Drugą istotną zmianą jest zastąpienie zwykłego szkła szkłem kwarcowym przy produkcji grzałki. Często dochodziło do uszkodzenia grzałki, kiedy nie była ona wyłączana na czas czyszczenia filtra. Drugim powodem było zbieranie się powietrza w komorze grzałki, która nadmiernie się rozgrzewała i pękała przy ponownym zalaniu komory wodą. Testy wykonane przez Oase wykazały, że grzałka, która potrafiła się rozgrzać do 250C zalana wodą o temperaturze 30C pękała niemal natychmiast. W przypadku wymiany grzałek na wykonane ze szkła kwarcowego w testach rozgrzewano je do temperatury 320C i zalewano wodą o temperaturze 30 i 17C. W obu przypadkach nie doszło do pęknięcia grzałki.

Trzecim usprawnieniem jest zastosowanie w najwyższym koszu filtracyjnym specjalnej przekładki, kura separuje głowicę od mediów filtracyjnych. Rozwiązuje to problem wciągania i blokowania wirnika przez media filtracyjne, jeśli ktoś wymienił oryginalną gąbkę na włókninę.

Ostatnia zmiana dotyczy głównie posiadaczy filtrów w wersji Thermo. Zdemontowanie grzałki było dość problematyczne. W drugiej generacji filtrów Oase Biomaster zastosowano dodatkową dźwignię , która sprawia, że wymontowanie i zamontowanie grzałki staje się bardzo proste.

 

Zalety filtrów Oase Biomaster

Największą zaletą filtra Oase Biomaster jest prefiltr. Jest niezwykle skuteczny. Do tego stopnia, że nie czyszczony z odpowiednią regularnością zapycha się sprawiając że filtracja niemal staje – jest to doskonały sygnał, że przegapiliśmy ważny moment jego czyszczenia. Sam prefiltr jest bajecznie prosty w czyszczeniu i nie wymaga otwierania filtra.

Jeśli ktoś nie lubi grzałki wewnątrz akwarium to doceni zamontowanie grzałki w korpusie filtra. Filtry bez grzałek mogą być w nie wyposażone po dokupieniu Grzałki Oase HeatUp.

Filtr posiada wygodną i solidną rączkę do przenoszenia. Nawet największy model przenosi się w ten sposób bardzo wygodnie.

Do produkcji filtra użyto wysokiej jakości materiałów, co da się wyczuć już w pierwszym kontakcie z filtrem. Wszystkie elementy są dobrze spasowane.

 

Wymieniamy filtry w peHa:68

Ostatnio podjęliśmy decyzje o wymianie dotychczas używanych przez nas filtrów w naszym akwariach na Oase Biomaster w wersji Thermo.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu akwarystycznego, gdzie na miejscu będziecie mogli zobaczyć pracujące filtry z których niektóre mają już ponad 3 lata (testowe modele, które testowaliśmy przed wprowadzeniem do produkcji).

 

Gdzie kupić

Filtry Oase Biomaster nowej generacji możecie kupić bezpośrednio w naszym salonie akwarystycznym peHa:68 lub naszym sklepie internetowym.

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303