Skylight Hyperbar F – Nowość

2023-10-17Blog, Porady, Producenci

Skylight Hyperbar F już u nas!

 

Seria lamp LED Skylight Hyperbar oznaczona symbolem F przeznaczona do akwariów słodkowodnych (F jak freshwater), ale tak naprawdę jest to produkt przeznaczony przede wszystkim do akwarium roślinnego. Skylight Hyperbar to młodszy brat dobrze znanej lampy LED Skylight Hyperspot, która okazała się prawdziwym hitem sprzedaży na całym świecie, co można zobaczyć w mediach społecznościowych.

 

Wygląd

Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, więc po prostu opiszę swoje wrażenia. Lampa ma niewielki przekrój boczny, dzięki temu wisząc nad akwarium nie rzuca się w oczy. Korpus jest w ciemnym kolorze do jakiego przyzwyczaił nas producent w lampach Skylight Hyperspot, czy Intense. Lampa na pewno będzie się podobać dużej części akwarystów.

 

Wspaniałe kolory

Nasza rodzima, Polska firma Skylight stawia duży nacisk na jakość światła, którą lampy emitują. Ta jakość musi być odpowiednia dla roślin akwariowych, ale także powodować, że akwarium wygląda naturalnie i przyjemnie dla oka. Te kryteria zostały spełnione w 100% w trakcie konstruowania lampy Skylight Hyperbar. Ryby i rośliny akwariowe prezentują wspaniałe, nasycone kolory, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego widma do prawidłowego wzrostu i pięknego wybarwienia roślin w akwarium.

 

Magiczne refleksy

O ile uzyskanie hipnotyzujących refleksów pojawiających się na dnie akwarium było stosunkowo proste w przypadku lampy Skylight Hyperspot, to powtórzenie tego w lampie Skylight Hyperbar na pewno wymagało nie lada wysiłku, gdyż nie posiada ona reflektorów znanych z lampy Skylight Hyperspot. Jednak Skylight poradził sobie i z tym montując Skylight Hyperbar nad akwarium możemy cieszyć się tańczącymi blikami na dnie akwarium.

 

 

 

Duży wybór rozmiarów

Lampy Skylight Hyperbar dostęne są w pięciu rozmiarach:

 • Skylight Hyperbar FXS – o długości 15cm
 • Skylight Hyperbar FS – o długości 30cm
 • Skylight Hyperbar FM – o długości 45cm
 • Skylight Hyperbar FL – o długości 60cm
 • Skylight Hyperbar FXL – o długości 75cm

 

Co jest w zestawie?

W zestawie znajduje się lampa i zasilacz. Takie podejście producenta pozwala posiadaczowi lamy wybrać odpowiedni dla niego sposób instalacji lampy nad akwarium.

 

 

Wiele sposobów montażu

Skylight przygotował kilka sposobów montażu. Pierwszy z nich to linki do podwieszania wraz z adapterem umożliwiający zamontowanie linek do lampy.

Drugi sposób to nóżki bez regulacji, które są przykręcane bezpośrednio do lampy. Zamontowanie tych nóg pozwala na instalację lampy na akwariach długością odpowiadających długością lampy.

Nogi z regulacją to kolejny sposób montażu na akwarium. To rozwiązanie pozwala zamontować lampę na akwariach o długości większej niż długość korpusu lampy.

Stojak na krawędź akwarium, który pozwala na montaż lampy na akwariach szerszych niż korpus lampy. Skylight przewidział także, że w niektórych przypadkach konieczne będzie zainstalowanie dwóch lamp nad jednym akwarium, więc przygotował rozwiązanie, gdzie to jest możliwe w tym wariancie. W przypadku tego sposobu montażu konieczne jest dokupienie kompletu adapterów z linkami do podwieszenia.

Stojak przykręcany do boków szafki. To rozwiązanie jest niemal identyczne do poprzedniego, ale montuje się uchwyty po bokach szafki, a nie na bocznych szybach akwarium. Podobnie jak wyżej do montażu konieczne jest dokupienie systemu montażu linek dla lamp Skylight Hyperbar.

Lampa w rozmiarze XS może być zamontowane także na jednym ramieniu stojaka na małych akwariach.

Ostatni sposób montażu przeznaczony jest do terrariów i systemów wabi kusa, gdzie często mamy szklany sufit zbiornika. Są to przykręcane gumowe dystanse pozwalające postawić lampę na szkle.

 

 

 

Bezpieczeństwo

Cała seria rozmiarów lamp Skylight Hyperbar zasilana jest prądem stałym i napięciu 12V. Posiadają także certyfikat IP67.

 

Sterowanie WIFI

Lampy posiadają wbudowany sterownik WIFI wykorzystujący technologie 2,4GHz. Konieczne jest użycie aplikacji SL Control, która jest dostępna na smartfony z systemem Android oraz IOS. Za pomocą aplikacji można wpływać na barwę światła, jego intensywność, ustawiać wielopunktowy harmonogram dnia, mając pełny wpływ na parametry światła w każdym punkcie. Można ustawić oświetlenie nocne. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach aby te parametry kontrolować samodzielnie, to możesz użyć zdefiniowanych przez producenta profili.

Z informacji, jakie udało nam się zdobyć wynika, że w najbliższym czasie lampa zyska obsługę protokołu MQTT, który jest szeroko stosowany do komunikacji i zbierania informacji w systemach inteligentnych domów. Za pomocą tego protokołu będzie można sterować lampą za pomocą np. takiego systemy jak Home Assistant.

 

Cena

Porównując lampy Hyperbar do Skylight Hyperspot to mają one bardzo podobne właściwości. Lampy Skylight Hyperspot sklasyfikował bym wyżej ze względu na lepsze właściwości penetracji wody. Stąd cena nowych lamp Skylight Hyperbar wydaje się dość atrakcyjna w porównaniu do starszych modeli.

 

Gdzie kupić?

Zarówno lampy Skylight Hyperbar F, jaki Skylight Hyperspot możecie kupić w naszym sklepie akwarystycznym w Warszawie na ul Ogrodowej, ale można je także zamówić przez nasz sklep internetowy.

 

Podsumowanie

Nowe lampy od Skylight to świetna propozycja do wszystkich akwariów o klasycznych długościach od 30 do 180 centymetrów przy maksymalnej wysokości 60cm.

Jeśli masz problem z doborem odpowiedniej lampy dla siebie skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz sklep akwarystyczny w Warszawie, gdzie lampa ta jest zawieszona nad jednym z naszych ekspozycyjnych akwariów.

 

Popularne wpisy w kategorii : Porady

 • Jak hodować bucephalandry?

  Bucephalandry rozpuściły się kilka dni po włożeniu do akwarium. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać?Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 118

 • Twardość węglanowa w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość węglanowa (KH) i jaki ma wpływ na rośliny w akwarium. Korygowanie Twardości węglanowej. Powiązanie KH i pH.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 76

 • NACD Optiwhite akwariumIle waży puste akwarium?

  Czy wiesz ile waży Twoje puste akwarium? Użyj naszego kalkulatora, a dowiesz się ile waży Twoje szkło.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 65

 • Twardość ogólna w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość ogólna (GH) i jakie ma znaczenie w akwarium roślinnym.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 50

 • Czerwona rotala – jak uzyskać?

  Co trzeba zrobić, żeby takie rośliny jak Rotala nabrały pięknych czerwonych barw. Sprawdź to!Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 37

 • Ludcwifia Super Red MiniLudwigia Super Red

  Ludwigia Super Red to roślina, u której dość łatwo wydobyć piękny, czerwony kolor, a dodatkowo jest łatwą w utrzymaniu rośliną.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 37

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek w naszym sklepie akwarystycznym. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303