Ludwigia Super Red

2020-06-16Porady

Ludwigia Super Red – Czerwony bez wysiłku

​Ludwigia sp Super Red to tak naprawdę odmiana Ludwigii palustris. Spotykana jest pod wieloma nazwami handlowymi, takimi jak Ludwigia mini super red i Ludwigia sp. Red i wszystkie odnoszą się do tej samej rośliny. W rzeczywistości nie ma wariantu, który zawsze zachowuje rozmiar mini. Rośliny rosnące w wodzie ubogiej w nawozy mają mniejszy rozmiar w porównaniu do roślin uprawianych w wodzie z większą ilością nawozów.

Ludwigia „super red” jest dość popularną rośliną, ponieważ jest stosunkowo łatwa w uprawie i łatwo uzyskać czerwone ubarwienie w porównaniu do bardziej wybrednych roślin, takich jak Rotala macrandra. Liście są całkowicie czerwone, zarówno u góry, jak i od spodu. Wyjątkiem może być forma emersyjna, która jest po prostu zielono oliwkowa. Ta roślina rośnie w szerokim zakresie parametrów wody. Nie jest szczególnie wrażliwa na parametry wody, ale wymaga mocniejszego oświetlenia, aby pokazać piękne, czerwone ubarwienie. Jako roślina szybko rosnąca, która nie jest wybredna w kwestii parametrów wody, jest doskonałym wskaźnikiem poziomu substancji odżywczych, zarówno w podłożu jak i w toni wody.

 

Ludwigia sp Super Red

 

Ludwigia Super red rośnie dość wysoko i najlepiej sadzić ją na drugim lub trzecim planie. Powinna być regularnie przycinana, dzięki czemu tworzy piękne, zwarte kępy. Pozostawiony bez opieki rośnie niechlujnie i nierównomiernie. Ponieważ liście nie są tak gęsto osadzone na łodydze, jak np. w przypadku rotal, większe, krzaczaste kępy dają znacznie lepszy efekt wizualny w porównaniu do pojedynczych łodyg.

 

Ludcwifia Super Red Mini

 

Ludwigia sp. Super Red podobnie, jak rotale reaguje na niski poziom azotu lepszym wybarwieniem oraz mniejszymi liśćmi.

 

Czego jej potrzeba?

 • Dobre oświetlenie
 • Dobrze zbilansowane, ale oszczędne nawożenie
 • Regularne przycinanie w celu utrzymania bardziej zwartej formy
 • Podawanie CO2 poprawia zabarwienie i kondycję

 

Jak ją wybarwić?

 

Ludwigia sp. Super Red dobrze kontrastuje z zielonymi roślinami. Szybko się rozrasta w dobrych warunkach. Będzie przysłaniać rośliny, które rosną wolniej, jeśli nie będzie regularnie przycinana.

 

Jak przycinać?

Odetnij łodygę między węzłami liściowymi 3-4cm poniżej wysokości na jakiej chciałbyś utrzymywać kępę. Pamiętaj, że wysokość cięcia powinna być niższa z przodu i wyższą z tyłu, aby uzyskać ładne nachylenie. Gdy pojawią się nowe stożki wzrostu odcinaj te, które nadmiernie odstają od założonego kształtu kępy. Z czasem pozwoli to uzyskać zgrabne bukiety roślin.

 

Gdzie kupić?

Jeśli chciałbyś mieć Ludwigię Super Red w swoim akwarium skorzystaj oferty naszego sklepu internetowego.

 

Popularne wpisy w kategorii : Porady

 • Twardość węglanowa w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość węglanowa (KH) i jaki ma wpływ na rośliny w akwarium. Korygowanie Twardości węglanowej. Powiązanie KH i pH.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 103

 • NACD Optiwhite akwariumIle waży puste akwarium?

  Czy wiesz ile waży Twoje puste akwarium? Użyj naszego kalkulatora, a dowiesz się ile waży Twoje szkło.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 65

 • Twardość ogólna w akwarium roślinnym

  Co to jest Twardość ogólna (GH) i jakie ma znaczenie w akwarium roślinnym.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 50

 • Jak hodować bucephalandry?

  Bucephalandry rozpuściły się kilka dni po włożeniu do akwarium. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać?Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 45

 • Ludcwifia Super Red MiniLudwigia Super Red

  Ludwigia Super Red to roślina, u której dość łatwo wydobyć piękny, czerwony kolor, a dodatkowo jest łatwą w utrzymaniu rośliną.Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 33

 • 100x40x40cm – 160L – Iwagumi – Dzień 1

    Zakładanie akwarium w stylu Iwagumi wymaga zgromadz...Odwiedziny - ostatnie 30 dni : 25

Zapisz się do naszego newslettera

PEHA:68

Oferujemy kompleksowe usługi związane z zakładaniem akwariów na potrzeby firm i osób prywatnych. Prowadzimy sprzedaż produktów akwarystycznych najlepszych marek. Importujemy ryby oraz rośliny akwariowe.

peHa:68 - Wnuk Cichocki Sp. J., Ogrodowa 39/41 lok P1,  00-873 Warszawa | +48 660 111 303