Dwa tygodnie po ogłoszeniu wyników konkursu IAPLC 2013 chyba po raz pierwszy w historii konkursu kilka prac zostało zdyskwalifikowanych decyzją organizatorów. Wśród tych prac można znaleźć akwaria, które zajęły bardzo wysokie lokaty.

IAPLC 2013

Zdyskwalifikowane zostały akwaria, które zajęły miejsca :

  • 27
  • 29
  • 114
  • 130
  • 708

Powodem dyskwalifikacji jest opublikowanie zdjęć akwariów w jednym z magazynów w Tajlandii.

Zgłaszając zdjęcie akwarium do konkursu uczestnik akceptuje warunki, w których mowa o tym, że prawa autorskie przekazywane są na rzecz Aqua Design Amano Ltd. i nie jest dozwolone publikowanie zdjęć w publicznych/internetowych mediach, takich jak reklamy i artykuły bez wyraźnej zgody. Również ujawnienie nadesłanych zdjęć przed oficjalną ich prezentacją na Nature Aquarium Party lub w albumie pokazującym konkursowe prace jest zabronione.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich uczestników konkursu IAPLC o przestrzeganie zasad konkursu.

Ranking w wyniku dyskwalifikacji nie ulega zmianie, a akwaria z miejsc zdyskwalifikowanych pozostaną puste.

W internecie roi się od stron, na których można znaleźć zdjęcia akwariów nadesłanych na konkurs. Można się spodziewać, że to był sygnał ostrzegawczy ze strony organizatorów w kierunku uczestników, którzy już od kilku lat bardzo nonszalancko podchodzili do regulaminu. Czy to będzie koniec dyskwalifikacji ? Przekonamy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Poprawiony ranking IAPLC 2013 można pobrać ze strony http://en.iaplc.com/results13/pdf/ranking2013.pdf lub bezpośrednio z naszego serwera.