Korzystając z okazji odwiedziliśmy łódzkie targi Pet Fair 2013. Nas oczywiście interesowała część poświęcona akwarystyce. W większości wystawiały się lokalne formy oraz kilka dużych takich jak Juwel, Sera, Badis, Aquael oraz Tropical. W szczególności te dwie firmy zaprezentowały stoiska z prawdziwego zdarzenia, gdzie widać było, że mają pojęcie o tym jak powinny wyglądać stoiska targowe, które zapewne także ze względu na duży budżet na marketing były bardzo przestronne i przemyślane. Stoiska niektórych firm sprawiały wrażenie, że pochodzą z lat 80-90 😉

Pet Fair 2013 - Stoisko Juwel

Pet Fair 2013 - Stoisko Juwel

Pet Fair 2013 - Stoisko Sera

Pet Fair 2013 - Stoisko Sera

 

 

Wśród wystawców była również firma Masta, producent roślin invitro, które można było kupić bezpośredni na stoisku w bardzo atrakcyjnych cenach.

Pet Fair 2013 - Stoisko Masta

 

 

W ramach targów odbywała się wystawa/konkurs „Żółta łódź podwodna” na najładniejsze akwarium targów. W konkursie można było wystartować w kategorii nano lub 60cm. W pierwszym przypadku urządzało się kostki dostarczane przez firmę Aquael. Większe akwaria dostarczyła firma Juwel. W tym drugim przypadku odniosłem wrażenie, że akwaria dużo traciły ze względu na barwę świetlówek jakie były w zestawach.

Pet Fair 2013 - Akwaria konkursowe

Pet Fair 2013 - Akwaria konkursowe

 

Same akwaria konkursowe…, hmmm no cóż – nie powalały. Nie było na czym zawiesić oka dłużej niż kilka sekund. Może taka surowa ocena z mojej strony wynika z tego, że szukałem tam akwariów w stylu nature i zdecydowanie nie zwracałem uwagi na pozostałe, które choć trochę takich nie przypominały. Poniżej dosłownie kilka prac konkursowych na które można było popatrzeć.

Pet Fair 2013 - Akwaria konkursowe

Pet Fair 2013 - Akwaria konkursowe

Pet Fair 2013 - Akwaria konkursowe

Pet Fair 2013 - Akwaria konkursowe

 

 

Ze wszystkich zbiorników, jakie można było zobaczyć na targach, najlepiej prezentowało się akwarium Marcina Masłowskiego (masło82), które zostało zaprezentowane pod szyldem Wielkopolskiego Towarzystwa Miłośników Akwarystyki (wtma.pl), a przywiezione zostało aż z Poznania. Przed akwarium ciągle było dużo osób nim zainteresowanych.

Pet Fair 2013 - wtma.pl - Marcin Masłowski

Pet Fair 2013 - Marcin (masło82) Masłowski

 

W następnej kolejności w mojej ocenie było akwarium Małgorzaty Tarczyńskiej (Zafira)

Pet Fair 2013 - Małgorzata (Zafira) Tarczyńska

 

Trzecie miejsce według mnie zajęłoby wyżej pokazane akwarium na stoisku firmy Juwel. Niestety, te trzy akwaria nie brały udziału w konkursie, gdyż należały do wystawców.

 

A tak pracował jeden z członków jury, Piotr Dymowski podczas oceny zbiorników.

Pet Fair 2013 - Praca jury